Za kredyt czy z zysków? Jak finansować rozwój przedsiębiorstwa?

Rozwój przedsiębiorstwa to proces niezwykle istotny, jeśli chodzi o funkcjonowanie w konkurencyjnym środowisku. Właściwie, jest to kwestia niezbędna, ponieważ warunki rynkowe nieustannie się zmieniają. Firmy, które się nie rozwijają, w pewnym momencie orientują się, że są daleko w tyle za konkurencją. Z tego względu mądrzy przedsiębiorcy nieustannie inwestują w rozwój i pozyskują środki na jego finansowanie.

67

Czy jednak warto kredytować ten proces? Może się wydawać, że najlepiej, kiedy koszty rozszerzania działalności są finansowane z zysków. Z drugiej strony rankingi chwilówek na wszystkie chwilówki, kredyty firmowe – jeśli są odpowiednio zagospodarowane, mogą przynieść wysokie zyski. Nie należy więc stwierdzać z góry, że wszystkie oferowane firmom kredyty to zła opcja, ponieważ czasem do potężnego rozruchu potrzebne są większe środki, niż przedsiębiorstwo jest w stanie „wykroić” z zysków.

Warto też pamiętać o tym, że choć kredyty gotówkowe ostatecznie są sporym kosztem, to jednak pozwalają na spłacanie pożyczonej kwoty w ratach, co jest opcją bardziej korzystną niż nagłe wyzerowanie firmowego konta.